x

Замовити зворотній дзвінок

Ваше ім'я

Ваш телефон

x

Рак виявить унікальний УЗД прилад вітчизняного виробництва

Ірина Жихарева

Існує унікальний УЗД прилад, який здатний виявляти рак на ранній стадії, а також гепатити і гепатози. І виготовляється такий апарат не якоюсь там заморською фірмою, а вітчизняним виробником - харківською компанією «Радмір».

Фірма «Радмір» - провідний виробник медичної техніки в Україні, який взяв участь в міжнародній виставці "Охорона здоров'я 2015». «Здоров-Інфо» поговорив з начальником відділу маркетингу фірми «Радмір» Олександром Мельником.

Начальник відділу маркетингу фірми «Радмір» Олександр Мельник.

Олександр Іванович, розкажіть, що виробляє ваша компанія.

- Ми виробляємо медобладнання тільки власної розробки.

У наступному році компанія «Радмір» відзначатиме свій двадцятирічний ювілей. А починали ми ще десь в 80-і роки в складі НДІ радіотехнічних вимірювань з розробки ультразвукової діагностичної техніки. Спочатку це були «сирі» апарати, з часом ми перейшли на цифрову техніку, а зараз вже кожен третій УЗД-апарат в українських клініках - виробництва фірми «Радмір».

Компанія «Радмір» розробляє і виробляє УЗ діагностичне обладнання і цифрові мамографи. Це обладнання «Радмір» поставляє не тільки на вітчизняний ринок, а й до Росії, Казахстану, Туркменістану та інших країн СНД.

А чому так складно, принаймні, в Києві зробити мамографію? Черга на дане обстеження - на місяці вперед. У зв'язку з чим така ситуація? Це пов'язано з дорожнечею мамографів або просто їх немає в клініках?

- Дійсно, далеко не всі клініки оснащені мамографами. На даний момент тільки в Харкові існує програма «Здоров'я жінки», по якій кожна районна поліклініка цього міста оснащена мамографом. І там кожна жінка може пройти безкоштовне обстеження.

Протягом 3,5 років ця харківська програма показала, що значно зменшилася кількість жінок з діагнозом «рак молочної залози», виявленому на пізній стадії. Мамограф дозволяє виявити рак грудей на ранній стадії, коли ще можна допомогти пацієнтці, зберегти її молочні залози, і не травмувати її ні фізично, ні психологічно.

На жаль, ця програма поки не знаходить серйозного відгуку в інших регіонах України.

У чому переваги обладнання, виробленого фірмою «Радмір»?

- Справа в тому, що «Радмір» - єдина компанія в Україні, яка розробляє і виробляє УЗД обладнання. І тому «Радмір» вже на протязі 15 років стримує зростання цін на аналогічну зарубіжну медичну апаратуру.

При цьому наше обладнання ні в чому не поступається закордонним аналогам, а іноді і перевершує, наприклад, по надійності і інформативності. Наприклад, є така технологія, як еластографія зсувних хвиль, яка в світі в повному обсязі освоєна лише двома компаніями - SuperSonic з Франції і нашою - «Радмір» з Харкова.

Ця методика використовується в приладі УЗ діагностики, вона допомагає виявити онкологію печінки, молочної та щитовидної залози, матки, а також гепатити і гепатози на ранній стадії. А значить, вартість подальшого лікування для пацієнта значно знизиться і, крім того, підвищаться шанси на успішне лікування.

А вартість такого приладу УЗ діагностики в кілька разів дешевше в порівнянні з його французьким аналогом.

Ультразвуковий апарат Ultima PА експерт класу

Де можна пройти обстеження на такому УЗД приладі?

- У Києві є такі прилади в Головному військовому госпіталі Міністерства оборони, Інституті епідеміологічних та інфекційних хвороб, а також в приватній клініці Doctor Vera, є ще в Харкові, Полтаві, Кременчуці та Черкаській області. Метод еластографії зсувних хвиль тільки починає завойовувати медичний діагностичний простір України.

Крім цих основних напрямків «Радмір» ще виробляє широку лінійку фізіотерапевтичних апаратів, яка постійно розширюється і модернізується. Такі апарати незамінні при лікуванні та реабілітації після безлічі захворювань.

Адже найголовніше надбання країни - це здоров'я її громадян.

Джерело: Медичний портал Здоров-Інфо. - 2015. - 7 жовтня.